Берое е 7-ми и на бараж за Европа! Рефер №1 на България със сериозен гаф

Берое загуби с 0:1 гостуването си на Арда в мач от последния, 32-ри кръг на efbet Лига, но въпреки това запази 7-то място в класирането, което ги класира на бараж за Лигата на конференциите срещу Ботев в Пловдив.

Това стана възможно след равенството между Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 (1:1). Така "заралии" и "червените" завършват сезона с по 41 точки, но тимът на Петър Хубчев ще играе бараж, тъй като е с по-добри показатели.

22 Арда - Берое

Арда започна по-активно срещата и в 8-ата минута организира добра атака отдясно. Тя завърши с центриране към Йорданов, който бе изпреварен от бранител в зелено-бяло.

Само 120 секунди по-късно Ковачев овладя в наказателното поле на гостите, влезе навътре с топка в крака, преодоля Юсеф и след фалцов удар в долния десен ъгъл откри резултата.

В 25-ата минута Генов изведе Фал очи в очи със Симеонов, но стражът се хвърли и с майсторски шпагат изби топката, рискувайки при неуспешно изчистване да извърши нарушение извън наказателното поле, което щеше да му коства изгонване.

Четири минути по-късно Коконов нацели напречната греда след удар с глава, но дори да бе реализирал попадение, то нямаше да бъде зачетено, тъй като капитанът на Арда се намираше в положение на засада.

В 44-ата минута шут на Генов от малък ъгъл излезе в аут.

След почивката Берое взе инициативата, но през първите двайсетина минути на втората част така и не стигна до нещо по-сериозно пред противниковата врата. След това Арда изнесе играта в по-предни позиции, а при опасна атака в 65-ата минута Ковачев падна в наказателното поле след съприкосновение с противников бранител, но реферът Георги Кабаков не отсъди дузпа. Секунди преди това Ганев излезе добре и блокира удара на озовалия се срещу него Коконов.

В 74-ата минута Берое бе близо до изравнителен гол след удар на Тунгара с глава, който срещна напречната греда. Кабаков трябваше да отсъди аут, но даде корнер. След неговото изпълнение гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Ганев, който задържа Юсеф. Мечев обаче шутира от бялата точка в гредата.

В 83-ата минута резервата Ел Мами се откъсна отляво в наказателното поле на гостите, но стреля доста неточно. До края на двубоя не се случи нищо интересно и Арда записа победа за край на сезона, а Берое също ще е доволен въпреки загубата, тъй като в крайна сметка постигна своята цел - участие на бараж за Европа.

АРДА - БЕРОЕ 1:0

1:0 Светослав Ковачев 10

АРДА: 36. Симеонов, 4. Стоев, 5. Ганев, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 25. Кики, 33. Тилев, 77. Юруков, 80. Котев

БЕРОЕ: 33. Ганев, 5. Юсеф, 7. Генов, 8. Тунгара, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Динков, 16. Мечев, 18. Мариани, 20. Фуртадо, 43. Джонатан

Снимки: Владимир Иванов